Masaże i Wibroterapia

Masaże relaksacyjne i lecznicze wykonywane w przyjaznej i miłej atmosferze przez nasz wykwalifikowany personel zdecydowanie przyczynią się do poprawy Państwa samopoczucia i zdrowia.
Co to jest wibroterapia?
Wibroterapia to forma terapii leczniczej i profilaktycznej. Leczenie wykorzystuje naturalne, wszechobecne w środowisku wibracje. Wibracje, w postaci wyselekcjonowanych drgań mechanicznych, stosowane na ciało pacjenta, nie są zjawiskiem nowym.
W czasie terapii, w odpowiedzi na wibroterapię, organizm zostaje zmuszony do odpowiednich reakcji ogólnych i miejscowych. Rehabilitacja przebiega w tkankach bezpośrednio poddanych terapii i ogólnoustrojowo, wywierając wpływ na narządy wewnętrzne. Wibroterapia to dynamiczna i szybka rehabilitacja. Pierwsze efekty leczenia zauważa sią już po 3 dniach. Głównym celem jest zwalczanie bólu, zwiększone ukrwienie, poprawa napięcia mięśniowego oraz działanie metaboliczne. W zależności od parametrów takich, jak częstotliwość czy amplituda efekty leczenia różnią się. Ze względów na swoje działanie, wskazuje się dwa kluczowe, najczęściej wykorzystywane zakresy częstotliwości – od 20 do 50 Hz i od 50 do 100 Hz.